Photo Rating Website
Strona startowa Hołdys Guru hormon OEA Honda CRV 2 hobby radio
Hospicjum Cordis w Mysłowicach

aaaaPtasznikiaaaa

Temat: Gdzie z pomocą?
NZOZ Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci
Pszczyna
ul. Katowicka 6
Fax. 32 447 36 84
www.hospicjumdladzieci-slask.org.pl

Zespół Opieki Hospicyjnej przy Społecznym Towarzystwie Hospicjum Cordis
OPP
Mysłowice, ul. Cegielniana 7b
032-222-35-13
hospicjucordis@wp.pl
www.hospicjumcordis.pl
<adresy hospicjów śląskich>
Źródło: forumwpia.org/viewtopic.php?t=2314Temat: Gdzie z pomocą?
infrared, moja mama od czasu do czasu współpracuje z hospicjum cordis z mysłowicach,wiec jesliby Cię zainteresował kontakt z tą placówką,to daj znac.
Ja chętnie też coś od siebie dorzucę:)
Źródło: forumwpia.org/viewtopic.php?t=2314


Temat: 18-20.08. OFF FESTIVAL MYSŁOWICE największy w Polsce festival muzyki alternatywnej
Organizatorzy Off Festival oraz Drumsilezja Crew maja zaszczyt zaprosic do Mysłowic [kąpielisko Słupna] gdzie w dniach 18-20.08 odbędzie się największy festival muzyki alternatywnej w Polsce. Na 2 scenach zagra ponad 30 zespołów alternatywnych, więcej info na www.off-festival.pl . Dodatkowo by urozmaicić festival stworzona została 3 scena klubowa, na której przez dwa dni bedzie królowac muzyka drum'n'bass & electro-breakz.

Cały dochód z festivalu zostanie przeznaczony na cel charytatywny [ zakup urządzeń medycznych do Mysłowickiego Hospicjum Cordis ]

Oto Lineup :

18 sierpnia 2006, DZIEŃ PIERWSZY

Scena 1 - Słupna Park

Iowa Super Soccer
Łąki Łan
Sliver Rocket
Cracow Klezmer Band
Maria Peszek
Lenny Valentino
Banco De Gaia (UK)


Scena 2 - Słupna Park

Motyw
Oszibarack
Kanał Audytywny
Hurt
The Car is On Fire
Bang Gang (Islandia)
Skalpel


DRUM'N'BASS OFF STAGE

Scena z muzyka drum’n’bass & jungle. Usłyszymy wszystkie odmiany tej muzyki, zaczynając od Atmospheric DNB, Neurofunk , Techstep, az do cięższych odmian Darkstep czy Darkside

Djs :
Nitrogen Tri Hydride / Absurd Squad / Kraków
Fob vs N.one / Neuropunks / Katowice
Mephy / Drumsilezja Crew / Mysłowice
Blizzard / Industrial Clinic / Bełchatów
eM / Drumsilezja Crew / Siemianowice
Irritant / Noisewax / Chorzów
N0id vs Upalny / Neuropunks / Siemianowice

Vjs :
Ava / Drumsilezja / Katowice
Van / Seleecta / Katowice


19 sierpnia 2006, DZIEŃ DRUGI

Scena 1 - Słupna Park

Gutierez
Psychocukier
Apteka
John Porter i Nieprzyzwoity Zespół
Strachy na Lachy
Sofa Surfers (Austria)
T.Love
I Am X (UK)


Scena 2 - Słupna Park

Plebiscyt
Delons
Lachowicz
Mitch&Mitch
Pustki
Lech Janerka
White Birch (Norwegia)


ELECTRO-BREAKZ OFF EDITION

Scena z muzyka elektro & breakz, dominowac będzie muzyka elektro, z domieszkami breakbeatu i click .

Psilo/ Hilander / Opole
Jacob Larsen M.N.I.A.M / Mysłowice
eM / Drumsilezja / Siemianowice
HRD vs JD / BitSet / Mysłowice
N.one / Neuropunks / Gliwice
Martin Arrowz / Silesia Bankiet Union / Katowice
5:cet / Brak2Sensu / Katowice
Kayenne / Other Sounds / Katowice
Mephy / Drumsilezja / Mysłowice

Vjs :
Ava / Drumsilezja / Katowice
Van / Seleecta / Katowice


20 sierpnia 2006, DZIEŃ TRZECI

Off Jazz - Kino Znicz

Asi Mina
Muzykoterapia
Robotobibok

Bilety wstępu na Off Festival [wszystkie 3 sceny] w cenie:

Bilet dwudniowy (18.08/19.08) - 20 pln
Sprzedaż odbywać się będzie za pośrednictwem firmy TICKETPRO[ www.ticketpro.pl ]

(kupić bilety będzie można w dniach 18-19.08 na terenie festiwalu w centrum informacyjnym - ilość biletów ograniczona)

Wiecej informacji na temat Off.Festivalu na www.off-festival.pl

Na miejscu pole namiotowe, wystawy, wesołe miasteczko i inne atrakcje.

Start koncertow na wszystkich scenach 13-14 po poludniu, koniec 02-03 w nocy a nastepnie after party :)

OFF.FESTIVAL [teren Kąpieliska Słupna]
ul.Stadionowa
MYSŁOWICE

Z A P R A S Z A M Y


http://www.off-festival.pl/ulotka.jpg

Źródło: umt.pl/forum/index.php?showtopic=12045


Temat: [Służba zdrowia] Śląsk jako centrum usług medycznych
Będzie nowa siedziba Hospicjum Cordis
Małgorzata Goślińska2009-05-22, ostatnia aktualizacja 2009-05-22 21:59Za tydzień rozpocznie się remont nowej siedziby Hospicjum Cordis. Potrzeba 8 mln zł, żeby terminalnie chorzy mogli do końca cieszyć się pełnią życia.

Tu będzie dom hospicyjny - hasło na poszpitalnym budynku w Katowicach Janowie wisi od paru miesięcy. Jolanta Markowska, prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis, ma już wszystko: projekt (wart 300 tys. zł i wykonany za darmo), honorowy komitet budowy (złożony z dziennikarzy, artystów, polityków) i termin rozpoczęcia budowy (1 czerwca). Czeka tylko na marszałka, żeby ogłosił konkurs na infrastrukturę lecznictwa zamkniętego, który obejmie również placówki niepubliczne. Potrzebuje w sumie 9 mln zł. Na razie ma jeden i nie zmienia terminu. Dlatego Dzień Dziecka w ogrodzie odbędzie się wyjątkowo 31 maja. Przyjdzie kilkaset dzieci, chore, osierocone i te z sąsiedztwa. Markowska nigdy nie spotkała się z oporem lokalnej społeczności, myśli, że na Śląsku luzie czują potrzebę istnienia takich miejsc, poza tym zawsze zapraszała sąsiadów na otwarcie hospicjum.

W starej siedzibie Hospicjum Cordis w Mysłowicach mikroskopijne pokoje giną w labiryntach zagraconych korytarzyków. W kąty powciskane są wózki dziecięce, inwalidzkie, lodówka. Suszarki na pranie rozłożone są wiecznie w holu i na półpiętrze, bo pościel i ubrania muszą być świeże codziennie i pachnieć, dlatego nie są oddawane do pralni. Podobnie z jedzeniem - żadnego cateringu, bo każdy dostaje danie na życzenie. W gabinecie psychologa i pracownika socjalnego odbywa się również muzykoterapia, a za kotarą rehabilitacja.

Nowy budynek liczy 6 tys. m kw., czyli dziesięć razy więcej. Dwa długie, prostopadłe skrzydła. Ogród znajduje się w środku - hektar ziemi zatopiony w zieleni. Staną tam fontanna i place zabaw. - Długo musiałabym czekać na taki stary drzewostan - cieszy się Markowska. Wąskie korytarze ciągną się w nieskończoność, po obu stronach rząd drzwi, za którymi kryją się identyczne sale. Markowska sporo by zaoszczędziła, zostawiając kształt wnętrza. Ale nie chce tego klimatu więziennego. Sale połączy w apartamenty z łazienką, żeby mogła w nich nocować cała rodzina chorego. Okna wymieni, bo są tak wysoko, że chory, leżąc w łóżku, nie mógłby patrzeć na ogród.

Milion starczy na remont skrzydła ambulatoryjnego z przychodniami, gabinetami rehabilitacyjnymi, psychoterapeutycznymi. Tu będzie też sala doświadczania świata. Pełen luksus. Emitery dźwięku i światła, kolumny wodne, wodospad świetlny i fototapeta, która pod wpływem światła daje wrażenie przestrzeni. Ściany wprowadzają w las albo świat podwodny, woda bulgocze w różnym tempie, dziecko oplatają kolorowe światłowody. Pływa na materacu lub buja się, na planszy multimedialnej może tworzyć muzykę, dotykając jej całym ciałem. - Takie sale stymulują połączenia neuronowe - tłumaczy psycholog Maja Jeżewska. - Dzieci hospicyjne mają mało bodźców, ich świat często ogranicza się do pokoju. Budzenie w nich ciekawości warte jest każdych pieniędzy. Podstawowym zadaniem dziecka jest rozwijanie się - aż do ostatniego dnia życia.

Ambulatorium ma być skończone do końca roku. Dwa lata później powinno być gotowe skrzydło stacjonarne, bo kończy się umowa dzierżawy budynku w Mysłowicach i hospicjum musi się wyprowadzić.

- Nie boi się pani, że z tym remontem nie wyjdzie? - pytam Markowską.

- Prędzej czy później skończę go. Póki człowiek żyje, wszystko może zbudować.
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=502


Temat: [Muzyka] Koncerty


Festiwal Rojka w Mysłowicach

Marcin Babko, Katarzyna Piotrowiak
2006-08-18, ostatnia aktualizacja 2006-08-18 22:03:42.0

OFF Festival to święto muzyki, wolontariatu i zabawy dla najmłodszych. Na tę wyjątkową imprezę pomysłu Artura Rojka, lidera Myslovitz, zjechali w piątek fani z całego kraju. Pieniądze z biletów zasilą konto mysłowickiego hospicjum.

- Byłyśmy w Mysłowicach rok temu na dziesiątych urodzinach Myslovitz, świetna impreza. Rojek przyciąga, bo to fajny facet. W głowie mu się nie przewróciło, a jak się w coś angażuje - to całym sercem - mówią Baśka i Jola, studentki z Oświęcimia. Ci, którzy przyjechali z daleka, mogą szukać noclegów na kempingu. - Atmosfera super. Chcemy zaliczyć cały festiwal, więc zostaniemy do niedzieli - opowiadają Anka i Elka Ryszka z Krakowa.

- Na Śląsku dawno nie było imprezy w tym stylu. Ostatni festiwal z muzyką alternatywną to były Odjazdy w Spodku, jeszcze w latach 90. Mam nadzieję, że OFF Festival będzie imprezą cykliczną, że na tym jednym razie się nie skończy - powiedział wczoraj Artur Rojek, dyrektor artystyczny imprezy.

Pierwszą edycję chyba już dziś można uznać za udaną. Już na dzień przed festiwalem sprzedano pięć tysięcy karnetów. W piątek fani kupowali kolejne bilety. Całkowitą liczbę uczestników festiwalu poznamy w niedzielę.

Już pierwsze występy pokazały, że OFF Festival to impreza bardzo różnorodna muzycznie. Wczoraj zagrało kilka grup z Mysłowic (festiwal zaczął zespół Motyw i Iowa Super Soccer) i zespoły z kraju, m.in. funkowy Łąki Łan, discopunkowy The Car is On Fire oraz teatralnie widowiskowa Maria Peszek. Islandzki Bang Gang zagrał z entuzjazmem nie tylko swoje utwory, a po północy pierwszy dzień imprezy zakończył brytyjski Banco De Gaia.

- To niby różne zespoły, grające różną muzykę. Ale tak naprawdę reprezentują ten sam typ emocji, mówią tym samym językiem - mówił Rojek, który zagrał wczoraj koncert ze specjalnie reaktywowaną na ten dzień grupą Lenny Valentino. Koncert mocno oczekiwany i który oczekiwania te nawet przewyższył. To za dobry skład by nie dać mu dalej grać.

W błędzie są jednak ci, którzy sądzą, że jest to tylko impreza dla fanów muzyki. OFF Festival nastawiony jest również na zabawę dla najmłodszych, akcje charytatywne i wzbudzenie wśród młodych zainteresowania wolontariatem. - Pierwszy raz jechałem konno - cieszył się 12-letni Marcin z klubu Józefinka w Katowicach. Przygotowano 500 darmowych karnetów uprawniających do jazdy konnej. Są też karuzele. Dzieci mogą od rana malować twarze farbami, uczyć się udzielania pierwszej pomocy, brać udział w ciekawych zabawach. Żaneta z Katowic odjechała do domu z buzią stylizowaną na dalmatyńczyka. - Nie umyję się - zapewniała.

Na parkingu przy kąpielisku pojawił się także ambulans krwiodawstwa. Antoni Walaszek ze Śląskiego Okręgu Rady Honorowych Krwiodawców, w teatralnym stroju i wielką strzykawką, zachęcał do oddawania krwi. Skusił młodego górnika przed szychtą. - Zobaczyłem ambulans i przyszedłem - powiedział Jakub Grzałka z Wesołej, który oddał 450 ml krwi.

OFF Festivalowi towarzyszą również Targi Wolontariatu. Pojawili się reprezentanci organizacji z całego świata: Czeczenii, USA, Wielkiej Brytanii, Holandii i ze Szwecji. - Festiwal muzyki alternatywnej jest dobrym miejscem na poszukiwanie kandydatów. Sam wywodzę się z alternatywy. Wiem, jak to jest, kiedy się poszukuje drogi życia. Wolontariat jest jednym ze sposobów na odnalezienie samego siebie. Warto spróbować - mówi Maciej Koterba, koordynator targów i wieloletni wolontariusz.

Agnieszka Roik z Mysłowic głównie przyjechała posłuchać kuzynów z Iowa Super Soccer, ale poszła też na targi. - To właściwie U2 zainspirowało mnie do wolontariatu. Nie chce siedzieć w domu, gapić się w telewizor i narzekać. Chcę wyjechać do Afryki, czyli tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Fajnie, że Rojek wpadł taki pomysł - mówi Roik.

Cały dochód z festiwalu zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla mysłowickiego Hospicjum Cordis.Fot. Bartłomiej Barczyk / AG
Lenny Valentino podczas piątkowego koncertu w Mysłowicach

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3558756.html
[hr]
nadazyc Dominik za twoim slangiem to naprawde jest sztuka
mysle, ze kiedys zredaguje taki slownik: "Nowomowa wedlug Dominika"
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=28


Temat: Bochenek Krystyna
Krystyna Bochenek urodzona w 1953 roku w Katowicach
absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Od 1976 roku dziennikarka i publicystka Polskiego Radia Katowice, w latach 2002 – 2004 dyrektor kreatywny Radia Katowice. Bezpartyjna.
W 2004 roku w wyborach uzupełniających wybrana senatorem RP V kadencji. W 2005 roku została wybrana z listy Platformy Obywatelskiej senatorem VI kadencji. W wyborach 21 października 2007 r., z. 5 listopada 2007r. wybrana wicemarszałkiem Senatu RP. Jest członkiem Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami oraz wiceprzewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.
Krystyna Bochenek człone Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, przewodnicząca Komisji Języka w Mediach. Przewodnicząca Rady Śląskiego Funduszu Stypendialnego. Wiceprzewodnicząca Rady Programowej TVP Polonia.
• W pracy dziennikarskiej Krystyna Bochenek zajmuje się upowszechnianiem kultury języka polskiego i popularyzacją zdrowia.
• Twórczyni ogólnopolskiego Dyktanda, największej - o dwudziestoletniej tradycji - imprezy upowszechniającej język polski w kraju i poza granicami np. w Paryżu, Wiedniu, Grodnie, w Szwecji i na Litwie.
• Animatorka wielu zdarzeń medialnych i akcji charytatywnych na Śląsku w tym: kwesty "Mamo nie płacz" na rzecz ratowania Oddziału Hematologii Dziecięcej w Zabrzu. Współpracuje ze stowarzyszeniami i organizacjami działającymi na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych m.in. ze Śląskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych AKCENT, Śląskim Stowarzyszeniem Alzheimerowskim, Stowarzyszeniem Debra Polska Kruchy Dotyk, Śląskim Stowarzyszeniem Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona. Jako członek Społecznego Komitetu wspiera działania na rzecz budowy nowej siedziby dla Hospicjum Cordis w Mysłowicach.
• Pomysłodawczyni i organizatorka masowych imprez promujących profilaktykę zdrowia takich jak pierwsza niekonwencjonalna akcja honorowego oddawania krwi pod nazwą "Wampiriada", akcja profilaktyki raka piersi u pań pod nazwą "Różowa wstążka. Katowice. Rynek 2000" czy imprezy masowej zapobiegającej próchnicy w katowickim Spodku pod hasłem "Lepiej dbać niż rwać". W wielu publikacjach i działaniach propaguje życie wolne od dymu tytoniowego.
• Organizując i prowadząc licytacje na cele społeczne wspomagała m.in.: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, odbudowę spalonego gmachu Opery Śląskiej, Teatr Śląski, Fundację Ad Vitam Dignam, Fundację Rodzin Górniczych. Pomysłodawczyni akcji "Krzesła do Nauki" podczas której od trzech lat pozyskiwane są fundusze na stypendia dla zdolnych śląskich studentów z niezamożnych rodzin.
Za zasługi w popularyzacji języka ojczystego otrzymała liczne nagrody między innymi:
• Nagrodę im. Bolesława Prusa "Za uświadomienie Polakom potęgi języka polskiego".
• Nagrodę imienia Karola Miarki przyznawaną przez marszałków województw śląskiego i opolskiego ‟za wybitny dorobek wzbogacający wartości kultury Regionu i Kraju.”
• Nagrodę Prezydenta Katowic w dziedzinie kultury "Za Dyktando, które rozsławia miasto".
• Za całokształt pracy dziennikarskiej dwukrotnie nominowana do nagrody im. Dariusza Fikusa przyznawanej przez "Rzeczpospolitą".
• Nagrodę Amicus Librorum.
• W plebiscycie Mistrz Mikrofonu zdobyła tytuł "Osobowości Radiowej".
Za profesjonalną publicystykę medyczną i działania społeczne na rzecz zdrowia otrzymała:
• Nagrodę Ministra Zdrowia (dwukrotnie).
• Odznaczenie "Zasłużonemu - Polskie Towarzystwo Lekarskie".
• Odznakę Fundacji Promocja Zdrowia.
• Nagrodę Białego Kruka "za promocję zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego".
• Nagrodę Specjalną im. Franciszki Cegielskiej od marszałka województwa pomorskiego.
• Medal imienia Marii Skłodowskiej-Curie przyznany przez Polski Komitet Zwalczania Raka.
• Została Wyróżniona tytułem "Ecce homo" przez Śląskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych oraz tytułem "Senator bez barier"
przez delegaturę polską "A hauter d'homme" - Parlament bez granic.
Za całokształt pracy:
• Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.
• Otrzymała Platynowy Laur "Pro Publico Bono" przyznany przez śląskie środowiska gospodarcze.
• Odznaczona Medalem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego za szczególne zasługi dla rozwoju Uczelni.
• Wyróżniona I miejscem w rankingu "50 najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego 2009 r."
• Uhonorowana Nagrodą im. Wojciecha Korfantego przyznawną przez Związek Górnośląski.
Jest współautorką czterech książek w tym: ‟Jubileuszowe Dyktando" ‟Chirurdzy i detektywi", "Jak Krystyna z Krystyną", "Dobry zawód. Rozmowy z lekarzami" (wydanej w 2006 roku przez krakowski "Znak").
Mężatka, dwoje dzieci. Mąż Andrzej Bochenek profesor medycyny, kardiochirurg
Zginęła w katastrofie samolotowej nad Smoleńskiem 10.04.2010
Źródło: krystynabochenek.pl/
Źródło: genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?t=7871Ptaszniki

Designed By Royalty-Free.Org