Photo Rating Website
Strona startowa Hołdys Guru hormon OEA Honda CRV 2 hobby radio
Honda Rebel 125 Sprzedam

aaaaPtasznikiaaaa

Temat: Duży mały motor dla dużego gościa
Duży mały motor dla dużego gościa
Być może ktoś uzna że zaśmiecam forum bo przeszukałem forum i temat się przewija ale ja mam dość precyzyjne pytanie i proszę o odpowiedź (i o wyrozumiałość bo nie jestem motocyclistą).
No więc mam zamiar kupić sobie 1-szy motor. Nie oczekuję dużych prędności - 120-140 mi wystarczy, nie chciałbym jednak aby był to totalny muł który się ledwo wytoczy na górkę. Nie będzie to też motor na lata - nauczę się jeździć, poznam swoje oczekiwania to sprzedam i kupię coś innego. Budżet ma dość ograniczony w tym momencie - kilka tysięcy złotych. Problemem jest wzrostu bo mam 192 cm. Tyle dobrze że jestem dosyć szczypły - 89 kg wagi więc nie ma wielkiego brzucha z przodu. Pojemność jaka by mnie interesowała to 125-250 cm. Nie chcę więcej bo jak wyżej wspomniałęm nie umiem jeździć (właściwie to jeszcze nie mam nawet prawka), chodzi też o koszty (mniejszy motor to tańszy zakup i tańsze utrzymanie). Nie interesują mnie motory enduro, KTM, turystyczne (to na bank odpada).
Z racji wzrostu najbardzie podobają mi się takiego małe chopery:
Honda Rebel 125
Yamaha Virago 125
Suzuki Marauder też 125
(piszę o nich ponieważ sa najtańsze i dość ich sporo na rynku....właściwie to już znalazłem kilka godnych zwrócenia uwagi egzemplarzy na necie, można coś fajnego wybrać, gorzej z pojemnością 250...przynajmniej takie mam wrażenie). Chopery odpowiadają mi też z tego względu że można sobie nogi wysunąć do przodu i przyjąć wyprostowaną sylwetkę.
Mam takie pytania:
1. czy tędy droga...czy lepiej poczekać, dozbierać i kupić coś większego (problem - nie chcę czekać, wydatki mam dość spore i raczej mało prawdopodobne abym kupił coś na sezon 2009; poza tym mają się znienić przepisy na prawo jazdy więc chcę zdąrzyć przed zmianami)? No ale może mimo wszysto zacisnąć zęby i zaczekać?

2. Który z tych ww. 3 modeli jest najlepszy jeżeli chodzi o niezawodność. Opinie są bardzo różne i mam mętlik w głowie? Pytam w akcie desperacji.

3. Czy ktoś ma inne typy co wybrać (przy czym jednym z głównych czynników jest mój wzrost)?


Z góry dzięki.

Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,508,87351439,87351439,Duzy_maly_motor_dla_duzego_goscia.html
Ptaszniki

Designed By Royalty-Free.Org