Photo Rating Website
Strona startowa Hołdys Guru hormon OEA Honda CRV 2 hobby radio
hodowlę ryb mazowieckie

aaaaPtasznikiaaaa

Temat: Warszawski Związek Akwarystów
Jesteśmy jednym z najdłużej działających związków akwarystycznych w Polsce. Zajmujemy się popularyzacją akwarystyki i wiedzy z tej dziedziny.
W większości członkowie Związku są amatorami, nie związanymi zawodowo z tą tematyką, ale potrafiącymi poświęcić wiele swojego czasu i uwagi dla tego hobby.
Każda z osób należących do Związku ma swoje ulubione ryby albo dział akwarystyki. Członkowie mogą pochwalić się pięknymi zbiornikami i doskonale utrzymanymi rybami. Co roku w okresie ferii zimowych w województwie mazowieckim organizujemy wystawę WZA w Ogrodzie Zimowym w Pałacu Młodzieży.
W trakcie spotkań omawiane są zasady hodowli i prawidłowego utrzymania w zbiornikach poszczególnych gatunków lub rodzin zwierząt akwarystycznych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania związku odbywające się w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w sali Ekologii Pałacu Młodzieży o godz. 18:00.

Daty następnych spotkań:

1 września
29 września
27 października
24 listopada
15 grudnia
Nasza strona http://www.wza.org.pl

Pytania w sprawie członkostwa lub inne proszę kierować bezpośrednio do mnie Muhhamad lub do kolegi Davo dnia Czw 9:49, 07 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Źródło: aqwaworld.fora.pl/a/a,105.htmlTemat: kwarantanna problem jestem załamany
akwariu drugie dojrzewa po restarcie
dojrzewanie polegało na podłączeniu wszystkiego , posadzeniu paru roślin i podmianie ok 40 l co tydzień zasczepieniu bakteri
w kwarantannie jest pianka pod dnem kolor czarny a , na bokach i tyle 2 cm stropian
swiatło sie pali bo już niewiem jak postępować światło od 2 dni
a co z tymi rybkami ???
drugi stoi obok kwarantanny tyłem do okna, pod oknem ma stropin na tylnej szybie
te dwa małe szerszenie to moje córeczki 3 i 6 lat
Prosze o rade panie Adamie

ryby kupione z hodowli koło Tomaszowa mazowieckiego u którego swoje ryby trzyma i handluje hico te duże ryby od niego odchowane przez hodowce a te dwie białe niedawno sprowadzone przez Rafała.Co z nimi nie tak???

i co mam robic czas płynie noc się zbliża a przed chwila znowu waliły po szybach żonie spadły nożyczki na podłogę i co z nimi nie tak
Źródło: discusforum.pl/viewtopic.php?t=2187


Temat: malezja

Co do rodzimych hodowli to bez przesady tez maja w sobie niezłe zawartości . Chyba masz rację robert, kupiłem w zeszłym tygodniu dwa małe snejki, w renomowanym sklepie w Mińsku Mazowieckim, Sprzedawca zapewnił mnie żę ryby są zdrowe, i oczywiście u nich wręcz promieniały, że są od dobrego polskiego hodowcy. Po wpuszczeniu ich do mojego akwa po tygodniu padły mi nawet te które miałem półtora roku i które mi w ogóle nie chorowały. To tak jak bym kupił bardzo drogiego cianku i wsypał go do wody, patrząc jak moje piękności powoli odchodzą. Minęło trzy dni od nieszczęścia, nie mogę się z tym pogodzić, straty były ogromne.
Źródło: discusforum.pl/viewtopic.php?t=2130


Temat: Gdzie w mazowieckim kupic fajne ryby do oczka wodnego ?
Witam Wszystkich
Chciałby s korzystać z Waszej wiedzy. Gdzie w mazowieckim sa hodowle ryb w których można kupić ładne ryby do oczka wodnego. Kolorowe karasie czy karpie koi. Proszę o pomoc.
pozdrawiam
marek
Źródło: aquaforum.pl/viewtopic.php?t=7436


Temat: Kłusownictwo Straży Rybackiej I ...... .

Witam ponownie.
Tak jak obiecałem postanowiłem sprawdzić dokładnie sprawę.
Skontaktowałem się z przedstawicielami PZW Okręgu Radom i udzielono mi informacji, że łódź, którą poruszali się sędziowie jest własnością Okręgu i została 15.02.2003r. zarejestrowana jako łódź służbowa o nr V7-426. Rejestracji łodzi dokonał Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego w Warszawie.
By całkowicie mieć pewność tego co piszę sprawdziłem za pośrednictwem kolegi czy według Komendanta Państwowej Straży Rybackiej w Radomiu wolno wędkować z tak zarejestrowanej łodzi i uzyskałem odpowiedź, że tak.
Zatem moja pierwsza wypowiedź na tym forum odnośnie zdjęcia potwierdzającego fakt rejestracji łodzi nie mijała się z prawdą. Raz jeszcze zatem to potwierdzam!
Nie czuję do nikogo urazy za ostre słowa. Uważam, że z kompromitacji, o którą byłem posądzony niniejszym zostałem oczyszczony.
Pozdrawiam Szanownych Kolegów Wędkarzy!

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

z dnia 17 stycznia 2003 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie
(Dz. U. z dnia 4 lutego 2003 r.)


§ 17. 1. Sprzęt pływający służący do połowu ryb, zwany dalej "sprzętem pływającym", z wyjątkiem statków rejestrowanych i oznakowanych na podstawie odrębnych przepisów, znakuje się w sposób trwały i widoczny numerami rejestracyjnymi umieszczonymi na zewnętrznych płaszczyznach obu burt; litery i cyfry numeru rejestracyjnego powinny mieć nie mniej niż 10 cm wysokości i 1 cm grubości.
2. Dwuliterowe oznaczenie województwa stosowane do oznakowania sprzętu pływającego określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.


§ 18. 1. Rejestracji sprzętu pływającego dokonuje starosta właściwy dla miejsca zamieszkania lub siedziby posiadacza tego sprzętu.
2. Rejestr sprzętu pływającego prowadzi się odrębnie dla sprzętu:
1) posiadanego przez uprawnionego do rybactwa,
2) służącego do amatorskiego połowu ryb.
3. Rejestr sprzętu pływającego zawiera:
1) kolejny numer w rejestrze,
2) datę wpisu do rejestru,
3) imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę i adres posiadacza sprzętu,
4) nadany dla sprzętu pływającego numer rejestracyjny,
5) dane techniczne sprzętu pływającego umożliwiające jego identyfikację, a w szczególności jego rodzaj i długość,
6) datę wykreślenia sprzętu pływającego z rejestru.

ZAŁĄCZNIK Nr 3

DWULITEROWE OZNACZENIE WOJEWÓDZTWA STOSOWANE DO OZNAKOWANIA SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO

1) Województwo dolnośląskie DS
2) Województwo kujawsko-pomorskie KP
3) Województwo lubelskie LU
4) Województwo lubuskie LB
5) Województwo łódzkie LD
6) Województwo małopolskie MP
7) Województwo mazowieckie MA
Województwo opolskie OP
9) Województwo podkarpackie PK
10) Województwo podlaskie PD
11) Województwo pomorskie PM
12) Województwo śląskie SL
13) Województwo świętokrzyskie SW
14) Województwo warmińsko-mazurskie WM
15) Województwo wielkopolskie WP
16) Województwo zachodniopomorskie ZP.

Z powyższego wynika, jednoznacznie sposób rejestracji sprzętu do połowu ryb.

Jeżeli chodzi to Polski Związek Motorowodny i NW prowadzi rejestrację sprzętu służącego wyłącznie do sportów wodnych i rekreacji (bez prawa połowu ryb)
http://pzmwinw.pl/aktyprawne/rozporzadzenie_rejestracja.pdf

Sprzęt taki może więc być wykorzystany do obsługi sportu na wodzie - zawody spiningowe, ale nie może być wykorzystywany do połowu ryb.

Zwracam również uwagę, że zgodnie z rozporządzeniem z 2008 jak i wcześniejszym rozporządzeniem, pierwszą literą oznaczenia rejestracji powinno być W -woj. mazowieckie, kolejną M - napęd mechaniczny lub Z - bez napędu mechanicznego, następnie do 4 cyfr.

Pytanie więc co oznacza tajemnicze V7-426 ?- bo w moim przekonaniu na pewno nie uprawnionego do połowu ryb.

Proponuję przedstawić dokumenty, a nie mocno wątpiliwe opinie.

Źródło: splawik.com.pl/index.php?showtopic=23080Ptaszniki

Designed By Royalty-Free.Org